Gece evine hoş geldin! Gece seni seçti. Tanrıça'nın eli üzerinde olsun! Kutsanmaya..

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
RPG KOYMAYAN ÜYELER 'İNSAN' OLACAKTIR! RPG'NİZİ KOYUP PUANLATTIKTAN SONRA FARKLI BİR RÜTBE ALABİLİRSİNİZ.. LÜTFEN HERKES BAŞVURULARINI YAPSIN! ÜYE OLDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ Smile

Paylaş | 

Jézébéll A. Okéféra

YazarMesaj
Jézébéll Atalanté Okéféra
4. sınıf çaylak | Güç seviyesi: 70
4. sınıf çaylak | Güç seviyesi: 70

MesajKonu: Jézébéll A. Okéféra   Perş. Haz. 17, 2010 4:48 pm

Jess sabah kalktığında her zamanki gibi babası büyük evlerinin bodrum katından girilen bir mahzenin içinden geçildikten sonra devasa ama sadece iki kişiye ait bu iki kişiden biri laboratuarın sahibi Jess’in babası Joe ,ikinci kişide daha henüz staj gören Alec’ti.Bay Joe asla bir stajer istememişti ama BYS (bilinmeyenleri yok etme servisi) izin vermemişti.Jess’in hayatı diğer sıradan ergenler kadar kolay değildi.O doğuştan bir yok ediciydi.Bu yok edici BYS için çalışan kişilere denirdi.Bilinmeyen varlıklarsa gerçekten bilinmemesi insanlar için daha iyiydi.Yok edicilerin göreviyse bu bilinmeyen varlıkları yok etmekti.Annesine gelirsek Bayan Angela melez bir yok ediciydi yani annesi insan babası yok ediciydi.Bundan tam 2 sene önce bir Kortles tarafından görev esnasında öldürüldü.Kortleslerse bilinmeyen varlıklar arasındakli gruplardan biri kortlesler insanların korkularıyla beslenirler onları yakalayıp acı çektirerek kendilerine güç kazandırılar.Jess daha 16 yaşında ve bir hafta sonra 17 sine girecek bu annesinin olmayışından beri 2. doğum günü ama o iradeli bir kız öylede olması gerekiyor yoksa umutsuzluğa kapıldı anda işi biter.Babasıyla pek araları yok annesi öldükten sonra babası kendini bilime verdi Jess’se iki seneden beri annesinin katili adı Cersious olan bir kortlesi aramakta.Alec ‘te çok yakışıklı ve güçlü biri daha henüz 18 yaşında olmasına rağmen bir çok görevde başarılı oldu.Ayrıca Kortlesler tarafından aranmakta kimliği ortaya çıkarsa bir dakika kadar bile yaşama şansı yok.Bu ikili yaşam ebeveyinleri fazla etkilemsede ergenler için çok zor gündzleri okuldan geceleri görevlerindeler sadace altı saat uyku ve maalesef bizim kızımız uykuyu çok seviyor.
Bu sabah bir okul gezisi var büyük bitkileri görmeye gidecekler.Jess her zaman ne olu ne olmaz diye altına rahat bir kot pantolon ve üzerine ince askılı bir bluz giydi.Saçlarını dğınık bir şekilde topladı bunu sevmezdi ama Chuck seviyordu.Chuck, Jess’in erkek arkadaşı okulda yakışıklılığına ve populerliğine diyecek yok ki Alec’le hiç anlaşamazlar Alec’te Chuck kadar popular biri okuldaki kızların çoğu peşinde koşmasına rağmen hiçbirine bakmıyor tabiî ki kalbinde biri var ama bu güçlü çocuk hala kıza açılamadı.Jess evlerinde ki büyük merdivenlerden koşarak indi önce labarutuvara gitti.
Jess
-‘’Günaydın beyler bu gün nasılsınız?’’ dedi. Babasının yanağına bir öpücük kondurdu.
Joe
-‘’Günaydın tatlım ..’’dedi.Alec haftada dört kez gelirdi okuldan sonraları .
Jess
-‘’ ben bir şeyler atıştırdım çıkıyorum’’dedi. Saatine baktı Chuck onu tam bu saatte her gün evinden alır ve okula birlikte giderlerdi.Bay Joe kızının yalan söylediğini anlardı ve bunu nasıl anladığını daha Jess bile çözemedi.
Joe
-‘’daha çok pratik yapmalın Jess yalan söylemeyi beceremiyorsun’’dedi. Ve güldü,
-‘’Hadi git bakalım ‘’diye devam etti.
Jess suratı bir karış aşağına merdivenleri tekrar tırmanmaya başladı.Evin çıkış kapınıa geldiğindeyse bir kona sesi geldi dışarıdan bu Chuck olmalıydı.Jess yüzünde tam bir gülücük kapıyı açtı ve Chuck dışarıdaydı.
Jess
-‘’Selam’’dedi.
Chuck
-‘’Selam bebeğim’diye ona karşılık verdi.Chuck’ta mutlu görünüyordu ama o hiçte tekin biri değildi.
Jess arabaya bindi ve Chuck her zamanki gibi kendinden bahsetmeye başladı.Jess bundan çok sıkılıyordu ama onu bir o kadarda seviyordu.

Okula vardıklarında herkes koşturuyordu okulda kesin yolunda gitmeyen bir şeyler vardı.Jess kortleslerin gündüzleri dışarı çıkmadıklarını bilirdi çıkamadıklarından değil onlar geceleri avlanmayı severlerdi.Biraz daha ilerledikten sonra adı Oliwer olan bir çocuğa rastladılar ve olan biteni çocuk anlatı.
Oliwer
-‘’Hadi kaçın gidin buradan içerde delirmiş biri var ve tam beş kişiyi esir aldı.’’dedi.
Chuck
-‘’Deli mi? Ne saçmalıyosun sen Oliwer ?’’dedi.bu sırada Jess girdi araya
Jess
-‘’ olanları en başından anlat’’dedi. Çocuk bir nefes aldı ve devam etti.
Oliwer
-‘’Anlatmak istediğim şey çerde garpi bir şey var ve içerdekilere sürekli işkence yapıyor ve bunu nerden biliyosun derseniz okula biraz yaklaşmanız yeterli o kadar çok çığlık geliyorki ‘’ Bunu söylerken sanki Chuck’ın memnuniyetle kısa bir güldüğü gördü Jess ama Chuck bu duruma neden gülsünki Jess yanlış görmüşümdür diye daha fazla kafa patlatmadı.Oliwer devam etti.‘’öğrencilerden bazıları korkudan bayıldılar ama Polisler devrede birazdan burada olurlar ‘’dedi.
Jess
-‘’aman tanrım bu çok kötü ben eve gitmek istiyorum Chuck’’dedi. Korkmuş görünmeliydiki insanlar bir şey anlamasınlar Chuck onu eve götürdüğü zamanda okal geri dönüp esir olanları kurtarıp kortlesi yok edicekti .
Chuck
-‘’Tamam sen eve git Jess benim yapmam gereken birkaç şey var’’dedi.
Jess
-‘’Tamam ama nedir bu işler?’’dedi. Merak etmiş Chuck ondan bir şey saklamazdı.
Chuck
-‘önemli değil bebeğim sadece küçük işler’’dedi.Ne zmandan beri Chuck ,Jess’ten bir şyler saklar olmuştu.Jess daha fazla konuşup zaman kaybedemezdi .
Jess
-‘’Tamam sonra görüşrüz’’dedi.
Koşarak uzaklaştıki daha inandırıcı olsun sokağın karşısına geçti ve yürümeye devam etti artık okul gözükmüyordu hemen karşı kaldırıma geçir okulun arka kapısından girecekti.Çok geçmeden bahçeye ulaştı.Tahmin ettiği gibi arka taraf tamamen boştu .Kapıya yöneldi. Kapı kilitliydi bu nasıl olurdu daha önce hiç kilitli olmamıştı.Yanında özel araç gereçleri vardı ve kapıyla fazla uğraşmadan içeri girdi.Okul çok büyüktü nerdeydiler acaba diye düşünürken bir çığlık sesi geldi.Bu o kadar korkunçtu ki Jess ‘in bile içi acıdı sessiz bir şekilde ilerlerken çığlılar daha net duyulmaya başladı demekki yaklaşıyordu.Merdivenlerden tam ineceği sırada koridorun ucundan ayak sesi geldi ve hemen kendini diğer koridora attı.Kimdi bu ne işi vardı burada ayak sesi yaklaşıyordu onu görmüş olamazdı.Demekki çığlığın geldiği tarafa gidiyordu.ve birden ayak sesleri duyulmamaya başladı .Jess ayak seslerinin sahibini takip etmeye başladı merdivenlerden inmeye başladı ama ayak seslerini duymasına rağmen o kişiyi göremiyordu.Artık ayak seslerini duyamıyordu.Birden iki kişini konuştuklarını duydu.
-‘’Sen ne yaptığını sanıyorsun çabuk buradan kaç polisler yakında burada olur ahmak’dediğini duydu.Bu sesi bir yerden tanıyordu.Hemde çok iyi tanıdığı birine aitti bu ses Chuck.Onun burada ne işi vardı.Jess bira eğildi ve kortlesi ve Chuck’ı gördü.Kortleslerin hepsi çok çekici yaratıklardı ve buda öyleydi.Kortles hırlar gibi cevap verdi.
-‘’Bu seni ilgilendirmez aslında bu okula bir kız için gelmiştim ama onu bulamadım ve elim boş dönmek istemedim’’diye itiraf etti.
Chuck
-‘Pekala o zaman buradan çabuk kaç polisler gelmek üzere’’dedi.
Jess duyduklarına inanamıyordu bunca zamandan beri Chuck bir kortles miydi.Tam bu sırada polis sirenleri duyulmaya başladı.
Kortles tekrar konuştu.
-‘’Aradığım kız bir yok edici hiç yok ediciye rastladın mı ??’’ dedi.
Chuck
-‘’Hayır eğer rastlasaydım zaten onu ben öldürürdüm’’dedi.Jess darbe üstüne darbe alıyordu.
Kortles
-‘’Pekla öyle olsun ama aklında bulunsun aradığım kızın adı Jessica Eva Muanteers ‘’dedi.
Jess kulaklarına inanamıyordu bu kişi oydu kendisi ama bunu nasıl öğrenmiş olabilirlerdi.
Chuck’ta şaşırmış olmalı ki
-‘’neeee sen ne saçmalıyosun?’’ dedi.
Tam bu sırada polisler kapıyı kırmış olmalıki bir yıkılma sesi geldi.Kortles ve Chuck birden arka kpıya koşmaya başladılar.Jess ‘te onlara görünmemek için koridorda bekledi ve onlar çıktıktan sonra aynı yoldan kendisi çıktı.Evine doğru yürümeye başladı.

Spoiler:

Kullanıcı profilini gör http://geceevitr.yetkinforum.com/forum.htm
Meg Katie Volterras
Admin | 6. sınıf çaylak | Karanlık Kız | Güç seviyesi: 100
Admin | 6. sınıf çaylak | Karanlık Kız | Güç seviyesi: 100

MesajKonu: Geri: Jézébéll A. Okéféra   Perş. Haz. 17, 2010 6:31 pm

Betimleme :13
Akıcılık : 12
Renklendirme : 10
Yaratıcılık : 15
Uzunluk :10
Yazım ve Noktalama:10
+___________________
70

Açıkcası rp akıcı ve ilgi çekici değildi. Adil bir sistemden değerlendirmeme rağmen puanını rpne göre biraz çok tuttum ki buda sitemizin yeni oluşundan. Gerçekten betimlemeler yoktu ve ben kafamda hiçbir şey canlandıramadım. Konular bir yerden başka bir yere sürükleniyor ve okuyucunun dikkatini dağıtıyordu. Kendini geliştireceğini umuyoruz.

Admininiz Meg Katie March

Spoiler:

Kullanıcı profilini gör http://www.asilkan.yetkinforum.com

Jézébéll A. Okéféra
1 sayfadaki 1 sayfası